Parafia Katolicka pw. Świętego Józefa w Kołodziejewie 

Parafia rzymskokatolicka
pw. św. Józefa w Kołodziejewie
 
 Aktualności


..........


 

Boże Narodzenia 2023 r.


Boże Narodzenia 2022 r. 

Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 2022 r.


Długo czekaliśmy na Twoje przybycie Maryjo...
Pandemia przeszkodziła nam w planowym spotkaniu...
Jednak stało się... 1 i 2 września 2022 roku zagościłaś w naszej parafii.
Dziękujemy za ten wyjątkowy czas...


 

 

Z Maryją do Jezusa


Zapowiedź

30 kwietnia 2022 r. - Niespodziewana wizyta TVP Bydgoszcz w Kołodziejewie

3 maja 2022 r. - Pasyjka ze śladami profanacji już na stałe w kościele w Kołodziejewie

 

3 maja 2022 r.
POŚWIĘCENIE NOWEGO KRZYŻA Z ZABYTKOWĄ PASYJKĄ

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 3 maja 2022 r. w naszej parafii miało miejsce uroczyste wprowadzenie i poświęcenie krzyża z pasyjką, która w latach 50-tych ubiegłego wieku została sprofanowana przez funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa. Od tamtego czasu opiekowała się nią rodzina Państwa Ossowskich. Uroczysta Msza Święta, przy licznym udziale wiernych oraz delegacji rozpoczęła się od procesyjnego wejścia i wniesienia owego krzyża w asyście druhów strażaków z OSP Kołodziejewo oraz Służby Liturgicznej. Ponownie zostały także wniesione przez harcerzy relikwie świętego ojca Pio, które wróciły na wcześniejsze miejsce, po rewitalizacji nawy bocznej. Po homilii, którą wygłosił proboszcz, ksiądz Adam Walendowski, nastąpiło przedstawienie wydarzeń historycznych związanych z pasyjką, które odczytał Pan Andrzej Konieczka, członek rady parafialnej oraz poświęcenie krzyża przez księdza proboszcza. Następnie odsłonięta została także pamiątkowa tablica upamiętniająca dzisiejszą uroczystość.


 
 


 

Od Wielkiego Piątku do Zmartwychwstania 

ODPUST ŚW. JÓZEFA 2021

ROK ŚW. JÓZEFA

Boże Narodzenia 2020 r.ADWENT 2020Wielkanoc 2020 r.Odpust ku czci św. Józefa - 19 marca 2020 r.Trwa czas Bożego Narodzenia i odwiedzin kolędowychPrzez cały adwent zbieraliśmy szczotki i pasty do zębów, by dzieci na misjach miały piękny uśmiech1 grudnia br. rozpoczęliśmy ADWENT1 września 2019 r.
DOŻYNKI GMINNE I PARAFIALNE


 

20 czerwca 2019 r.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
 

7 maja 2019 r.
BIERZMOWANIE

We wtorek, 7 maja, 31 młodych ludzi otrzymało z rąk ks.bpa Bogdana Wojtusia Sakrament Bierzmowania. Oprócz proboszcza miejsca, obecny był także ks. dziekan Mirosław Kaczmarek oraz ks. kan. Tadeusz Kościelny.
  

1 maja 2019 r.
PIELGRZYMKA ROWEROWA Z KWIECISZEWA

1 maja zatrzymała się w naszej parafii grupa rowerowa z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Kwieciszewie.
To już ich VIII. wyprawa. Co roku z ks. proboszczem Jarosłewm Słowym wyruszają rowerami, by zobaczyć ciekawe miejsca w najbliższej okolicy.
 
Wizyta rozpoczęła się oczywiście w kościele. Proboszcz miejsca wypowiedział kilka słów na powitanie, po czym wszyscy odmówili litanię do Matki Bożej oraz modlitwę do św. Józefa, którą poprowadził opiekun pielgrzymki. Oczekiwanym momentem był posiłek pod okazałym klonem. Organizacja godna podziwu! - strażacy w pełnej gotowości... własne stoły, ławki, agregatory, woda, domowe ciasto z nocnego wypieku....
 
Ale to nie koniec wyprawy, czas jechać dalej... kierunek - Broniewice. Tam czeka pielgrzymów ognisko, a potem już powrót do domu.
 
Dziękujemy za miłe odzwiedziny!
  

Bez Wielkiego Piątku nie byłoby Zmartwychwstania 

16 - 19 marca 2019 r.


Rekolekcje parafialne i szkolne połączone z odpustem ku czi św. Józefa


 

18 listopada 2018 r.


Relacja z niedzieli misyjnej
Liczba odwiedzających stronę: 14026


 
  Strona główna    Patron    Aktualności    Nabożeństwa    Duszpasterstwo    Cmentarz    Historia    Park    Modlitwy i pieśni